Ekskluzywny Menel, Modny Tata, Szymon Majewski czy nawet Antoni Macierewicz – wspólnym mianownikiem tych dżentelmenów jest broda. Długa lub krótka, bujna lub rzadka przykuwa wzrok i pozwala odróżnić chłopców od mężczyzn. Niezależnie od stylu tego typu zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji i osobnego rodzaju nożyczek fryzjerskich. Nożyczek do brody.

Moda na brodę stała się impulsem do rozwoju osobnej gałęzi usług i kosmetyków poświęconych męskiemu zarostowi. Choć ze świadomości społecznej skutecznie zniknął obraz fryzjera-mężczyzny, do którego bladym świtem przychodzili ogolić się panowie, moda na brodę przywróciła popyt na tego typu usługi, a świadczący je fryzjer bądź stylista stał się z amerykańska „barberem”. Nie tylko gładko i bez zacięć ogoli, ale także przystrzyże i wystylizuje brodę. Woski i pomady, kremy do golenia i barberski fotel to tylko część z potrzebnych do tego akcesoriów. Do przystrzyżenia brody potrzeba przecież nożyczek fryzjerskich do brody.

 

 

Jak wybrać nożyczki fryzjerskie do brody?

Profesjonalne nożyczki służące do przycinania brody są nie mniej ważne niż brzytwa, kosmetyki, czy porządny skórzany fotel – wyjaśnia Robert Palma, znany fryzjer, ambasador marki Excellent Edges w kolekcji której znajdziemy model nożyczek fryzjerskich idealnych do cięć prostych i stylizacji brody.

Są to BARBER BC7 z serii Edges – specjalnie zaprojektowane nożyczki przeznaczone do cięć prostych zarówno włosów suchych, jak i mokrych. Wykonane ręcznie z nierdzewnej stali będą niezawodnym akcesorium w każdym salonie barberskim. Ponieważ powstały z myślą o przycinaniu trudno dostępnych miejsc męskiej brody, posiadają specjalnie wydłużone ostrza. Siedem cali stali to gwarancja perfekcyjnego i precyzyjnego cięcia na całej długości.

Doskonale sprawdzają się w technice cieniowania po grzebieniu. Te nożyczki fryzjerskie idealnie strzygą męską brodę, przynosząc jej właścicielowi odczucie komfortu i zadowolenia. Cięcie nimi to prawdziwy rytuał – podkreśla Robert Palma.

Excellent Edges oferuje dożywotnią gwarancję na stal oraz 5 lat gwarancji na ostrzenie. BARBER BC7 wykonano ze stali typu Hitachi 440 CM z domieszką wanadu oraz kobaltu.
Wyłącznym dystrybutorem Excellent Edges w Polsce jest Bea Beleza Polska.