Z ząbkami, degażówki, do cięcia prostego, za sto lub nawet kilka tysięcy złotych – niezależnie od rodzaju i ceny Twoich nożyczek fryzjerskich, będą z Tobą tak długo, jak długo będziesz o nie dbać. O codziennej konserwacji sprzętu przypomina światowy producent nożyczek fryzjerskich Excellent Edges. Regularna pielęgnacja i czyszczenie to podstawa.

 

Dbajmy o czystość nożyczek fryzjerskich,…

Czynność tyleż prosta i absurdalna, co… właśnie. Codzienne czyszczenie nożyczek fryzjerskich po ostatnim kliencie to grzech ciężki wielu fryzjerów. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, wszyscy mamy jeszcze inne obowiązki. Wszyscy mamy też nożyczki, które chcielibyśmy, by były z nami jak najdłużej, dlatego warto po skończonym dniu pracy poświęcić im nieco uwagi. Na początek wystarczy pozbawić ostrza pozostałości po włosach – najlepiej ściereczką. Eksperci z Excellent Edges radzą też, by wnętrze ostrzy regularnie oliwić przy użyciu naturalnego olejku kameliowego, który pielęgnuje stal i naoliwia ostrza. Wystarczą dwie małe krople olejku na ostrza i uchwyty kilka cięć w powietrzu i już.

 

…dezynfekcję,…

Klienci są różni tak jak skóra ich głowy i włosy. Warto od czasu do czasu przeprowadzić dezynfekcję nożyczek fryzjerskich. Czym? Najlepsze są środki na bazie alkoholu. Niewielka ich ilość w połączeniu ze szmatką skutecznie oczyści nasz sprzęt ze wszystkich widocznych i niewidocznych zabrudzeń. W żadnym wypadku nie wolno moczyć i pozostawiać nożyczek w cieczy!

 

 

…ich przechowywanie,…

Nie mniej ważne od prawidłowego czyszczenia jest sposób ich przechowywania. To co wydaje się nam oczywiste nie dla wszystkich musi takie być. Często nawet doświadczeni styliści w niewłaściwy sposób przechowują swój sprzęt – akcentuje Claus Nissen, globalny trener marki Excellent Edges, która rekomenduje przechowywanie nożyczek w specjalnych kaburach mocowanych na pasie. Nożyczki są bezpieczne i zawsze pod ręką. Dosłownie.

 

Prawidłowa regulacja śruby polega na tym, aby ustawić taki docisk by otwarte nożyczki pod kątem prostym zamknęły się maksymalnie o połowę po kilkukrotnym potrząsaniu. Jeśli nożyczki zamykają się bardziej, oznacza to, że należy zwiększyć docisk. Zbyt duży luz powoduje, że ostrza podczas pracy będą wzajemnie o siebie trzeć, co znacznie przyspiesza ich stępienie i dyskomfort w pracy fryzjera.

 

…oraz dokręcanie.

Żywotność i jakość pracy nożyczek opiera się także na regulacji śruby centralnej. . Ma to gigantyczne znaczenie zwłaszcza na samym początku użytkowania nożyczek. Wiele modeli posiada minipodkładkę silikonową, która w pierwszych tygodniach pracy nożyczek będzie się docierała powodując zmniejszenie docisku śruby głównej.

W przypadku nowych nożyczek rekomendujemy sprawdzenie regulacji śruby centralnej po każdym tygodniu pracy przez pierwszy miesiąc – zaznacza Claus Nissen.

Jak prawidłowo regulować śrubę? Należy ustawić taki docisk, by otwarte pod kątem prostym nożyczki zamknęły się maksymalnie o połowę po kilkukrotnym potrząsaniu. Jeśli zamykają się bardziej, oznacza to, że należy zwiększyć docisk. Zbyt duży luz będzie skutkował tarciem ostrze o ostrze, co znacznie przyspieszy ich stępienie i zwiększy dyskomfort w trakcie pracy.

Nożyczki fryzjerskie „na całe życie” to motto marki Excellent Edges – dożywotnia gwarancja na najwyższej jakości stal, wieloletni serwis ostrzenia i profesjonalna edukacja gwarantują Tobie i Twoim nożyczkom wiele lat wspólnego cięcia.

Wyłącznym dystrybutorem Excellent Edges w Polsce jest Bea Beleza Polska sp. z o.o. sp. k.